Academia Film Olomouc For PC Windows and MAC – Free Download

Rate App

Academia Film Olomouc For PC Free Download And Install On Windows 10, MacOS, the newest version of "Academia Film Olomouc" is now available to run on computer OSs such as Windows 10 32bit & 64bit.

Download & ScreenShots:

Download Now

How To Install Academia Film Olomouc App on Windows PC & MacBook

Download Academia Film Olomouc software for PC with the most potent and most reliable Android Emulator like NOX APK player or BlueStacks. All the Android emulators are completable for using Academia Film Olomouc on Windows 10, 8, 7, computers, and Mac.

  1. Download Emulators for Windows PC from official pages below to install them.
  2. Best emulators are here: BlueStacks.com; Or as an alternative BigNox.com.
  3. Open Android emulator and login with Google account.
  4. Academia Film Olomouc app available on Play Store. So search and find it.
  5. Choose install option under the Academia Film Olomouc logo, and enjoy!

FAQ Of Academia Film Olomouc- Features and User Guide

Užijte si festival Academia Film Olomouc pohodlně s celým programem neustále při ruce. Díky naší aplikaci budete vždy vědět, jaké filmy a přednášky se právě odehrávají i ve kterém sále je najdete.
Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc vám letos od 23. do 28.4. 2019 opět nabídne unikátní zážitek plný vědy, poznání a zábavy. Aby byla vaše festivalová zkušenost o to příjemnější, připravili jsme pro vás tuto mobilní aplikaci.
Aplikace vám po její instalaci umožní mít celý festivalový program ve vašem telefonu. Kromě času a místa konání každého filmu či přednášky zde najdete i anotace programových bloků, které vám přiblíží daný obsah.
Na festival se dostanete velmi snadno. Akreditace je totiž opět zdarma. Akreditovat se můžete přes naši webovou stránku www.afo.cz. Spolu s akreditací vám vznikne profilová stránka Visitor Page. Ta je s aplikací propojena a v momentě, kdy se přes mobilní aplikaci přihlásíte do své Visitor Page, dostanete se k možnosti mít v telefonu vlastní itinerář. Sami si tak naplánujete, co nechcete během festivalu promeškat, a váš plán bude neustále při vás.
Případné programové změny budeme neustále aktualizovat a s aplikací o nich budete okamžitě vědět. Nikdy se vám tak nestane, že byste šli na promítání, které změnilo lokaci nebo hosta.
Těšíme se na vás na AFO 54!

What’s New On New Version Of Academia Film Olomouc

A miror bug fixes.

Disclaimer

This app is the property of its developer/inc. We are not an affiliated partner of Academia Film Olomouc. Every element about Academia Film Olomouc apps like images and trademarks etc. are the property of the respective owner of Academia Film Olomouc.

Also, we do not use our server to download Academia Film Olomouc apps. Download starts from the authorized website of the Academia Film Olomouc app.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x